W naszej placówce mamy możliwość leczenia Pacjentów w znieczuleniu ogólnym tzw. narkozie.
Ten rodzaj znieczulenia jest polecany osobom, które szczególnie obawiają się wizyt u stomatologa oraz osobom niepełnosprawnym. Znieczulenie ogólne polega na czasowym wyłączeniu świadomości w wyniku działania różnych leków. Przed zabiegiem znieczulenia ogólnego lekarz zapoznaje się ze stanem zdrowia Pacjenta, zleca potrzebne badania. Osoba dorosła proszona jest o wypełnienie ankiety anestezjologicznej.
Nad tym, aby zabieg był bezbolesny i bezpieczny oraz aby okres pooperacyjny przebiegał bez dolegliwości, czuwa lekarz anestezjolog. Anestezjolog również kwalifikuje Pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj i przeprowadza znieczulenie, czuwa nad bezpieczeństwem Pacjenta podczas całego zabiegu operacyjnego oraz nadzoruje okres pooperacyjny.
Przed rozpoczęciem znieczulenia podłączane są różne urządzenia monitorujące funkcje życiowe organizmu: pracę serca, ciśnienie tętnicze oraz poziom natlenienia krwi. Po uśpieniu chorego, do tchawicy wprowadzana jest przez anestezjologa rurka intubacyjna. Dla podtrzymania znieczulenia stosuje się leki przeciwbólowe i zwiotczające oraz środki wziewne w połączeniu z tlenem, które podaje specjalna aparatura przez rurkę intubacyjną. Po podaniu znieczulenia Pacjent usypia, dzięki czemu nie jest narażony na nieprzyjemne odczucia związane z wykonywanym zabiegiem. Podczas procedury stomatologicznej oraz podczas wybudzania lekarz nieustannie kontroluje ważne funkcje życiowe organizmu, m.in. oddychanie, krążenie krwi.
Po zakończeniu leczenia stomatologicznego, zaprzestaje się podawania środków powodujących narkozę i po odłączeniu pacjenta od urządzenia do znieczulenia ogólnego, Pacjent trafia do sali wybudzeń, gdzie odpoczywa, przebywając jednocześnie pod obserwacją lekarza.
Czym się wyróżniamy?
Nasza placówka posiada nowoczesny sprzęt do znieczulenia ogólnego firmy Penlon oraz potrzebne kardiomonitory monitorujące parametry życiowe. Dla zwiększenia bezpieczeństwa Pacjentów, posiadamy (jako nieliczni) automatyczny defibrylator zewnętrzny AED.
Chcielibyśmy podkreślić, iż nie tylko najwyższej jakości sprzęt odgrywa główną rolę w bezpieczeństwie zabiegów w znieczuleniu ogólnym, ale przede wszystkim wykształcony personel medyczny, który zapewniamy.
Kilka razy w tygodniu przeprowadzamy tego typu zabiegi zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Na leczenie w znieczuleniu ogólnym przyjeżdżają do nas pacjenci z całej Polski oraz z zagranicy. Nad bezpieczeństwem znieczulenia ogólnego czuwa Dr Daniel Popiel, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej województwa podkarpackiego. Dr Daniel Popiel posiada 15-letnie doświadczenie i specjalizuje się w anestezjologii dziecięcej. Prywatnie tata trójki dzieci. Swym pacjentom daje poczucie bezpieczeństwa i całkowitego zaufania, co w przypadku znieczulenia ogólnego jest bardzo ważne, a w medycynie stanowi podstawę skutecznego leczenia. Jego podejście i stosunek do pacjentów, szczególnie tych najmłodszych, sprawia że pacjenci zapominają, co to strach i ból. Oprócz wysokiej klasy lekarza anestezjologa zapewniamy doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy stomatologów oraz asystentki stomatologiczne. Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym wykonują u nas tylko wybrani lekarze stomatolodzy, którzy mają bardzo duże doświadczeniem w tej dziedzinie, gdyż zależy nam, aby w trakcie zabiegu Pacjent miał jak najdokładniej i jak najtrwalej wyleczonych jak najwięcej zębów.
W naszej Klinice stosujemy 3 rodzaje znieczulenia ogólnego:
OSTATECZNĄ DECYZJĘ O RODZAJU ZNIECZULENIA OGÓLNEGO PODEJMUJE LEKARZ STOMATOLOG, PO ZAPOZNANIU SIĘ ZE STANEM UZĘBIENIA I KONSULTACJI Z LEKARZEM ANESTEZJOLOGIEM !!!
Zadaniem Pacjenta przed każdym zabiegiem chirurgicznym jest poinformowanie lekarza o: